Futures 

FX Futures: Co to je a jak s nimi obchodovat

Měnové futures kontrakty (také známé jako FX futures) jsou vlastně termínované smlouvy. To znamená, že:

· smluvní strany se zavazují vyměnit jednu měnu za jinou

· směna se uskutečňuje v budoucnu – v pevně daný termín

· směnný kurz se stanoví v momentu pořízení kontraktu. Stále větší množství obchodů s hlavními světovými měnami probíhá právě skrze FX futures kontrakty – obchodují s nimi jednotlivci, soukromí tradeři a také velcí hráči a instituce.

 Hlavní výhoda:

Transparentnost – to je nesporná výhoda měnových futures kontraktů. Kontrakty se obchodují na regulovaném centralizovaném trhu (burze). Existují tak jasné specifikace o kontraktu.

 Všichni účastníci na trhu mají přístup ke stejným datům, z nichž ty nejdůležitější jsou nabídková a poptávková cena a objemy zrealizovaných obchodů. To je obzvláště důležité při obchodování měn, kde stále největší objem obchodů probíhá na neregulovaném mezibankovním trhu (forex) a tudíž informace o nabízeném množství měny k nákupu či prodeji a její cena může být leckdy zavádějící, podle toho, který subjekt vám nabídku dává.

 Jak můžete obchodovat s FX futures

Všechny FX Futures kontrakty mají burzou specifikované množství základní měny

Co jsou micro FX futures?

Menší investoři a spekulanti tvoří čím dále početnější a významnější skupinu zákazníků – a burzy jim chtějí vycházet vstříc.

Proto burza CME vytvořila tzv. micro FX futures kontrakty, které umožňují obchodovat menší standardizované množství dané měny a tím jsou dostupnější i obchodníkům s menšími účty.

Související