Futures 

Co velká bankovní 4 na bitcoinové futures?

Start bitcoinových futures poutal a stále ještě poutá velkou pozornost. Samotný nedělní rozjezd se vydařil a nové kontrakty se začaly skutečně obchodovat. Podle dostupných informací se obchodování zúčastnilo cca 20 brokerských subjektů a v průběhu první seance se zobchodovalo lehce přes 4100 kontraktů.
Poměrně zajímavý je přístup hlavní bankovní čtveřice k nové investiční možnosti.
Zatím pouze Goldman Sachs připouštějí, že bitcoinové futures vypořádávají pro některé své klienty. JPMorgan zatím uvádějí, že tak nečiní, ale nevylučují to do budoucna. Morgan Stanley uvádějí, že zatím pouze vyhodnocují nové aktivum a Citigroup celou záležitost odmítá jakkoli komentovat.

Podle některých komentářů uvedení bitcoinových futures nabízí doposud postrádanou platformu pro větší zapojení institucionálních investorů, pro které jsou futures kontrakty obecně známou, čitelnou a respektovanou možností na rozdíl od samotných bitcoinů.
První zkrácený den obchodování přinesl při poměrně silné volatilitě posílení futures o více jak 20%. První celý obchodní den, kterým byl včerejšek, pak přinesl opětovně volatilní obchodování v rozpětí cca 17 500 – 18 500 USD za kus.

Související